Як правильно обрати мульчер?

Вибір мульчера для корчування лісу є досить відповідальним завданням, тому що ця техніка, як правило, недешева та потребує певних навичок у роботі.

Поверхневий чи глибинний?

Під час вибору насамперед потрібно визначитися, які види робіт вам доведеться виконувати. Універсальних мульчерів не буває, отже вони діляться на 2 основні категорії:

  • Поверхневі – для поверхневої обробки, так звані лісові фрези. Основна їхня відмінність полягає у швидкісті обертання ротора. Як правило, вона становить близько 2000 об/хв.
  • Глибинні – для заглиблення в землю на 20-50 см (в залежності від моделі), так звані ротоватори. Обороти ротора в них становлять 300-550 об/хв.

На трактор або екскаватор?

Далі підбираємо агрегат під техніку, наявну у вашому парку. Найпопулярніші мульчери агрегатуються на 3-х точкову навіску та приводяться в дію від ВВП трактора. Якщо потрібно обробляти нерівні ділянки, наприклад канали, узбіччя доріг, територію за огорожею, є моделі для установки на екскаватор. На екскаваторі мульчер встановлюється замість ковша і приводиться у дію гідравлікою. На тракторі його також можна підключити до гідравлічної системи та встановити на виносну штангу.

Яка потрібна ширина ротору?

Коли обираєте лісову фрезу або ротоватор на трактор, настійно рекомендуємо дивитися моделі з шириною ротора не менше ширини коліс. Як правило, трактори не комплектуються кар’єрними або лісовими шинами. Якщо ротор вузький, при наїзді на пні, гілки та каміння ви можете пробити шини.

З обертовими або фіксованими молотками (різцями)?

Обертові або рухомі молотки застосовують, як правило, в бюджетних моделях. Вони добре зарекомендували себе в так званих “косарках”. У роботі такий мульчер буде надійним, тому що молоток під час зіткнення з перешкодою відскочить. Відповідно продуктивність такого мульчеру буде меншою у порівнянні з моделями з фіксованими молотками. У свою чергу обладнання з фіксованими молотками краще “вгризається” в деревину, зможе перебити камінь, і його простіше замінити при виході з ладу. Мульчери, що працюють із заглибленням (ротоватори), використовують тільки фіксований тип різців.

Чи є захист від наднавантажень?

Ще один важливий критерій вибору мульчеру – це системи захисту при нештатних ситуаціях. Не секрет, що під час роботи лісовий подрібнювач часто стикається з різними предметами. Наприклад, такими, як шматки арматури, бетону, старі траки. В такі моменти виникають великі перевантаження не тільки у мульчері, але і на ВВП трактора. Бюджетні виробники, як правило, використовують зрізний болт на карданном валі, який доставляє чимало проблем і не завжди спрацьовує. В результаті вас може очікувати дорогий ремонт вузла, який вийшов з ладу. ТОП-виробники використовують гідромуфти, які забезпечують не тільки надійний захист всіх вузлів, але й плавний старт техніки.

Інші питання

Є ще цілий ряд параметрів, які впливают на вибір мульчера. Наприклад, такі як вантажопідйомність навіски, відповідність потужності трактора, кількість необхідних гидроліній, обороти на ВВП, тощо. У будь-якому випадку, краще зверніться до професіоналів для отримання якісної консультації з підбору техніки.
 

Call Now Button